Test tlakomerov na meranie krvného tlaku 2008

Publikované v časopise 8/2008

Aký je váš krvný tlak? Máte s ním problémy? Vplyvom dnešného nezdravého životného štýlu má problémy s tlakom oveľa viac ľudí ako v minulosti. Preto si tiež mnohí zadovážili tlakomer. Laici aj odborníci ich hodnotia rôzne. Aká je ich skutočná kvalita?

Čo zistil náš test o tlakomeroch?

Meranie tlaku: Chcete si zadovážiť domov tlakomer? Pomôže vám sledovať vývoj vášho zdravotného stavu a prípadne vás upozorní na to, že nie je niečo v poriadku. Pozor: Rozhodne by nemal nahradzovať odbornú lekársku starostlivosť.

Ako sa meria tlak: Tlakomerom meriame systolický aj diastolický tlak. Máme buď klasický tonometer založený na ortuťovom stĺpci, alebo digitálny tonometer, ktorý pracuje namiesto ortuti takzvanou oscilometrickou metódou. Aké prístroje vám prinesú spoľahlivý výsledok?

Sú nutné viaceré merania: Oscilometrické aj klasické meranie krvného tlaku má svoje výhody aj nevýhody. Jedno meranie nemusí byť vypovedajúce. Výhodou digitálneho tonometra je, že pracuje jednoducho a pacient jeho obsluhu bez problémov zvládne.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na tlakomery. Prinášame vám výsledky jednotlivých výrobkov. Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.
 


Databáze testovaných výrobků

Tlakoměry 2008 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2008


Prihlásiť