Databáze nebezpečných výrobků

Blue 2 Zvětšující se hračka - Growing Spider

Hlásenie RAPEX 40/2010
Plastový pavouk ve dvou barvách, které se zvětšuje. Baleno v plastovém sáčku s kartónovým štítkem 'GROWING SPIDER' na rubu je uveden věk a varování o nebezpečí o udušení.

Typ výrobku 7B3009
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie, zdravotné
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje riziko udušení, protože nohy lze snadno odtrhnout od těla pavouka. Mohou být vloženy do úst a po požití nepříznivě působit na zdraví , protože by se mohly rozšířit v žaludku.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie, Ďalšie: Irsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů.
Dátum vydania 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť