Databáze nebezpečných výrobků

DMM otočný závěs Compact Swivel Range

Hlásenie RAPEX 48/2019

Otočné tělo (obrtlík) Nexus (SW460) s poutky připevněnými na obou stranách. K dispozici ve 3 konfiguracích - kombinace jednoho malého třmenu ve tvaru D a jednoho velkého třmenu ve tvaru luku (kód výrobku SW470), dvou malých třmenů ve tvaru D (kód výrobku SW480) nebo dvou větších třmenů ve tvaru luku (kód výrobku SW490).

Typ výrobku Nexus 1 S-L (SW470), Nexus 2 S-S (SW480), Nexus 3 L-L (SW490)
Kategórie Záhrada, dielňa, hobby - Stroje + náradie
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo

Otočná závěs není správně sestaven a obě jeho části se mohou za určitých podmínek oddělit. Pokud k oddělení dojde při zátěži, lezec by mohl spadnout a utrpět zranění.

Krajina pôvodu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o osobních ochranných prostředcích (od 21/04/2018 nahrazené Nařízením o osobních ochranných prostředcích) a příslušné evropské normy EN 362.

Čiarový kód Sériová čísla pouze od 190790036E do 190790137E.
Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://dmmprofessional.com/Recall-Info/Nexus-recall-for-inspection

Dátum vydania 30.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť