Test sušičiek bielizne s tepelným čerpadlom 2012

Publikované v časopise 12/2012

 

Sušičku bielizne si už môžete kúpiť bez obáv o účet za elektriku. Modely s tepelným čerpadlom majú prijateľnú spotrebu elektrickej energie. Síce sú ešte drahé, ale ich ceny klesajú. Oproti bežným kondenzačným sušičkám môžu mať len polovičnú spotrebu. Úsporné sušičky je však nutné pravidelne čistiť.

 

Čo zistil dTest o sušičkách bielizne s tepelným čerpadlom?

Sušičky bielizne: Prenikajú aj do slovenských domácností, ale zatiaľ len pozvoľna. Dôvodov, prečo sa masívne nerozširujú, je niekoľko. Tým hlavným je pravdepodobne vysoká spotreba elektrickej energie.

Sušičky s tepelným čerpadlom: Oproti bežným kondenzačným sušičkám majú nižšiu spotrebu, a to až o polovicu. V posledných rokoch klesajú aj ich ceny a stávajú sa dostupnejšie pre viaceré domácnosti. Stále sú však finančne pomerne nákladnou záležitosťou.

Nepodceňujte údržbu: Ak si vyberáte sušičku s tepelným čerpadlom, nezabúdajte na jej pravidelnú údržbu. Ak budú vo filtri bubna či filtri kondenzátora nečistoty, spotreba elektrickej energie vzrastie.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení sme brali do úvahy spotrebu elektrickej energie, dĺžku programov, obsluhovanie, účinnosť kondenzácie, rovnomernosť sušenia, hlučnosť, krčenie bielizne a sušenie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz pomôže všetkým, ktorí uvažujú o sušičke. Ktorý typ a konkrétny model vybrať? Oplatí sa vám sušička s tepelným čerpadlom? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky bielizne s tepelným čerpadlom (12 výrobků)
poslední aktualizace: 29.11.2012


Prihlásiť