Test mobilných telefónov 2023 II

Sdílejte

Publikované v časopise 11/2023

Ktorá vlastnosť telefónu je tá najdôležitejšia? To sa nedá s istotou povedať. Je ich veľa a každý spotrebiteľ má vlastné priority. Odolnosť prístrojov nepochybne patrí k tým najdôležitejším. Pri pohľade na výsledky našich testov mobilných telefónov je zrejmé, že si to výrobcovia uvedomujú. Mobily v súčasnosti vydržia všeličo. Stále sa však nájdu výnimky. A nie vždy ide o telefóny, pri ktorých by sme to čakali.

Mobilné telefóny v teste

  • mobily všetkých cenových kategórií
  • skúšky displeja, výkonu, fotenia, odolnosti a ďalších vlastností telefónov
  • možnosť porovnania celkových hodnotení aj výsledkov jednotlivých skúšok
  • nové modely výrobcov Apple, Samsung, Xiaomi, OnePlus, Motorola, Sony, Honor a ďalších…

Nové mobily od Applu

Nové iPhony každoročne rozprúdia debatu a vzbudia záujem v médiách aj medzi spotrebiteľmi. Sú však novinky od Applu skutočne kvalitné? Štvoricu nových modelov nového radu iPhone 15 sme nechali otestovať krátko po ich uvedení na trh. Ktorými vlastnosťami telefóny skutočne zabodovali?

Ohybná štvorka

Do testovania sme zaradili aj štyri ohybné telefóny – Samsung Galaxy Z Fold5, Samsung Galaxy Flip5, Motorola Razr 40 Ultra a Motorola Razr 40 – sme nechali otestovať. Ani v skúškach odolnosti sme na ich neštandardnú konštrukciu nebrali ohľady.

Odolnosť nie je zaručená

Aj keď väčšinu telefónov na trhu možno v súčasnosti považovať za odolnú, nájdu sa aj výnimky. Na niektorých prístrojoch sa nám podarilo celkom ľahko poškriabať displeje, pádové skúšky neprežili dva telefóny. Na jedno katastrofické zlyhanie sme narazili pri skúškach vodoodolnosti.

Lacné nemusí byť zlé

V našich testoch dávame priestor mobilom všetkých cenových kategórií. Aj keď výsledky najlacnejších prístrojov vás zrejme neprekvapia. Našli sa však aj cenovo dostupné telefóny, ktoré v našich skúškach ani výrazne drahším prístrojom nedarovali nič zadarmo.

Laboratórny test: Viac ako recenzia

Testovaniu telefónov sa venujeme dlhodobo. Skúšky robia špecialisti v akreditovaných laboratóriách. Namerané hodnoty a hodnotenia kvantifikujeme a následne podľa stanovených vzorcov vypočítavame hodnotenie. Prečítajte si viac o tom, ako testujeme smartfóny.


telefony nad 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (416 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2024


Prihlásiť