Test mobilných telefónov 2022 II

Sdílejte

Publikované v časopise 11/2022

Lístie zo stromov už padá, ceny telefónov nie. Dá sa dnes zohnať slušný mobil za rozumnú cenu? A čo ak vám na peniazoch nezáleží a hľadáte jednoducho to najlepšie? Do nášho jesenného testu mobilných telefónov sme tentoraz zaradili 29 modelov. Prišli na rad tak technicky pokročilé prístroje s extrémnymi cenovkami, ako aj lacnejšie modely.

Mobilné telefóny v teste

  • mobily všetkých cenových kategórií
  • skúšky displeja, výkonu, fotenia, odolnosti a ďalších vlastností telefónov
  • možnosť porovnania celkových hodnotení aj výsledkov jednotlivých skúšok
  • nové modely výrobcov Apple, Samsung, Xiaomi, Sony, Motorola a ďalších…

Samsung, Apple, Xiaomi alebo Sony. Ktorý mobilný telefón je najlepší pre vás? Aké kvalitné majú nové prístroje kamery a ktoré sa môžu považovať za odolné? Musíte pre herný smartfón vytiahnuť z vrecka veľa peňazí? Čo v súčasnosti ponúkajú lacné telefóny? dTest nechal laboratórne otestovať 29 nových mobilov.

Náročné skúšky: Testujeme aj odolnosť

V našich testoch telefóny rozhodne nešetríme. Nakupujeme ich v obchodoch tak, ako bežní spotrebitelia (viac o našich nákupoch a testovaní sa dočítate tu).

Vždy počítame s tým, že sa k nám výrobky nemusia vrátiť v jednom kuse. Preto netestujeme len výpočtový výkon, výdrž batérie, kvalitu displeja alebo fotoaparátu, ale napríklad aj odolnosť. Prežili všetky telefóny desiatky pádov? Ako odolajú dažďu alebo ponoreniu? Ako sú chránené proti poškriabaniu?

Ktorý z lacnejších telefónov zabodoval?

Rozhodne sa nevenujeme iba testovaniu top modelov. Rovnakú pozornosť venujeme výrobkom všetkých cenových kategórií. Našťastie sa aj v súčasnosti dajú zohnať slušné mobily za rozumné peniaze. Ktorý lacný telefón ponúka pomerne kvalitný displej a ktorý z testovaných prístrojov zvládol pôsobivú výdrž batérie?

Ohybné Samsungy: Väčšinou vydržia

Samsung priniesol tento rok na trh dvojicu ohybných telefónov Galaxy Z Fold4 a Z Flip4. Ako sa im darilo v skúškach? Zlepšila sa oproti predchádzajúcim generáciám výdrž batérií? Aké odolné sú tieto ohybné prístroje? Mobily sme podrobili rovnakým skúškam, ako všetky ostatné výrobky. Môžeme vám prezradiť, že v jednej zo skúšok odolnosti sa pružnej dvojici nedarilo práve najlepšie.

Aké kvalitné sú nové iPhony 14?

Spoločnosť Apple dokáže svoje nové mobily uviesť na trh s veľkou pompou. Ako nové iPhony fotia? Sú odolné? A aká je výdrž ich batérií? To sa dozviete v našom teste.

Laboratórny test: Viac ako recenzia

Testovaniu telefónov sa venujeme dlhodobo. Skúšky robia špecialisti v akreditovaných laboratóriách. Namerané hodnoty kvantifikujeme a následne podľa stanovených vzorcov vypočítavame hodnotenie. Prečítajte si viac o tom, ako testujeme smartfóny.

Nový, alebo z bazáru

S predplatným dTestu získate aj prístup do kompletnej webovej databázy všetkých otestovaných mobilných telefónov. Pomôžeme vám tak pri kúpe nového, ale aj bazárového prístroja. Ako pri nákupe v bazáre postupovať? A na čo si dávať pozor? Kupovaniu mobilných telefónov z druhej ruky sme sa venovali tu.

Nekonečný príbeh

Testovanie mobilných telefónov nikdy nekončí. Naše laboratórium nás priebežne zásobuje výsledkami testov. Výsledky sú obvykle dostupné predplatiteľom na našom webe do jedného mesiaca od uvedenia na trh. Dvakrát ročne publikujeme test mobilných telefónov. Prvý test mobilov na rok 2022 si môžete prečítať tu.


telefony nad 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 10 000 do 20 000 Kč (porovnat)

telefony od 5000 do 10 000 Kč (porovnat)

telefony do 5000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (416 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2024


Prihlásiť