Test kondicionérov 2023

Sdílejte

Publikované v časopise 11/2023

Obaly kondicionérov lákajú na hladké, bohaté a lesklé vlasy. Okrem zlepšenia kvality vlasov by tieto prípravky mali uľahčovať aj ich rozčesávanie. Ako sa im darilo v laboratórnych aj praktických previerkach, to sa dozviete v aktuálnom teste. Ukázal, že prakticky od všetkých môžete očakávať podobnú službu. Výrazne sa však líšia cenou.

Kondicionéry v teste

Vlasy sú vzhľadom na svoje estetické aj ďalšie vlastnosti dôležitou súčasťou nášho vzhľadu. Či už sú krátke alebo dlhé, rovné alebo kučeravé, vyžadujú dennú starostlivosť vrátane umývania, sušenia, česania aj ďalších procedúr. Lenže práve tie, napríklad odfarbovanie či fénovanie, vlasy ničia. Najmä na poškodené vlasy sú určené kondicionéry. Ich test vám tento rok prinášame prvýkrát.

Kondicionér je vlasový prípravok, ktorý sa obvykle používa bezprostredne po umytí vlasov. Má pomôcť obnoviť chemicky či inak poškodené vlasy, dodať im lesk a uľahčiť ich upravovanie, najmä rozčesávanie.

Na testovanie sme zaradili najbežnejšie tekuté oplachovacie kondicionéry. Aplikujú sa zvyčajne ihneď po umytí šampónom a pred opláchnutím sa nechajú krátko pôsobiť. Sú ideálne na každodenné použitie príliš nepoškodených vlasov.

V bežných drogériách aj ďalších obchodoch (vrátane reťazcov) sme nakúpili 11 týchto výrobkov.

Čo tiež testujeme

Starostlivosti o vlasy a všeobecne kozmetickým témam sa v dTeste venujeme dlhodobo. Otestovali sme:

Pomerne prekvapujúcim zistením je veľké cenové rozpätie kondicionérov. Nakoľko sa líšia svojim objemom, prepočítavame kvôli porovnateľnosti cenu na sto mililitrov, ktorá v teste pohybuje od 0,40 € do 12 € za 100 mililitrov.

Pokiaľ máte poškodené vlasy a rozmýšľate, ktorý z mnohých výrobkov na trhu si kúpiť, mohol by vám pomôcť práve náš test.

Realizoval sa okrem laboratória aj v praxi, tak ako to máme vo zvyku pri kozmetických výrobkoch ako sú šampóny, zubné pasty alebo krémy. V laboratórnych podmienkach sme porovnávali jednoduchosť rozčesávania pred použitím testovaného kondicionéra aj po ňom, preverovali sme výrobky z hľadiska dopadu na životné prostredie a hodnotili aj obal. V praxi sme výrobky zverili do rúk bežných žien, ktoré hodnotili, ako ľahko sa kondicionéry nanášajú, oplachujú, ako voňajú, alebo či sú po použití vlasy jemné a lesklé.


Testované výrobky - kondicionéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kondicionéry (11 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2023


Prihlásiť