Databáze nebezpečných výrobků

Batterytec síťový adaptér "Replacement AC/DC adaptor"

Hlásenie RAPEX 3/2019

Černý plastový adaptér v modré kartonové krabici.

Typ výrobku PN 2124531316474, TJ-65-195334
Kategórie Domácnosť - Elektrické zariadenia - ostatné
Riziko Popálenie, požiar
Nebezpečenstvo
Vzdálenost mezi primárním a sekundárním vinutím transformátoru je příliš malá. V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. 
V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.Vzdálenost mezi primárním a sekundárním vinutím transformátoru je příliš malá.
V důsledku toho se kabely mohou přehřát a vzplanout. Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro nízké napětí a příslušné evropské normy EN 60335.

Čiarový kód X00076P3WF
Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: Vrácení zboží do přístavu původu pro přepracování nebo likvidaci (dovozce).

Dátum vydania 09.02.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť