Databáze nebezpečných výrobků

Neca plyšová panenka "Gremlins"

Hlásenie RAPEX 27/2018

Měkká hračka ve tvaru postavy Gizmo z filmu "Gremlins", s hnědou a bílou srstí a tvrdýma plastovýma ušima, ústy a tlapami. Baleno v kartonové krabici.

Typ výrobku 30600
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Části rukou hračky se snadno oddělí a vytvoří malé části. Pokud je dítě vloží do úst, mohou zablokovat dýchací cesty a způsobit udušení.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček nebo příslušné evropské normy EN 71-1.

Čiarový kód 63448230600
Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno (dovozce).

Dátum vydania 09.08.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť