Časté otázky: tyčové mixéry

Obsah aprílového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2021 Obsah aprílového dTestu

Publikované v časopise 12/2016

Kontaktovali sme prevádzkovateľov servisov špecializujúcich sa na malé domáce spotrebiče, aby sme vďaka ich praktickým skúsenostiam zistili, ako dlho tyčové mixéry vydržia a či sú poruchové.

Aká je zvyčajná životnosť tyčových mixérov?

Martin Hron, Praha: Životnosť výrobkov je dva až šesť rokov podľa vyťaženosti spotrebiča.

Josef Hošek, Praha: Životnosť prístroja je stavaná na štyri až šesť rokov podľa používania.

Luboš Suchý, Praha: Záleží na intenzite použitia a hlavne na tom či je používaný na to, na čo bol určený. Priemerne by som ich životnosť odhadol na tri až päť rokov.

Marian Baláž, Hodonín: Životnosť mixérov záleží od kvality výrobku.

Aká je najčastejšia porucha, s ktorou sa na vás majitelia tyčových mixérov obracajú?

Martin Hron, Praha: Najčastejšie poruchy sú strhnuté unášače mixéra (prevod medzi motorom a nástavcom, pozn. red.), poškodené nože, alebo spálený motor. Väčšina porúch je spôsobená preťažením spotrebiča, prípadne nedodržaním návodu na používanie.

Josef Hošek, Praha: Najčastejšia porucha týchto prístrojov je spálený motor alebo poškodený nástavec na mixovanie, ktoré sa nedajú opraviť, ale je možné diel dokúpiť. Pri tyčových mixéroch je dôležité neprekračovať odporúčaný prevádzkový čas.

Luboš Suchý, Praha: Najčastejšie poruchy sú dve. Prvou je rozlomené plastové osadenie nástavca spôsobené opotrebovaním, hrubou manipuláciou alebo nekvalitným plastom. Druhou je zničený unášač najmä preťažovaním a nevhodným použitím.

Marian Baláž, Hodonín: Najčastejšou poruchou je zadrhnutá prevodovka kvôli príliš veľkej záťaži. Napríklad kvôli používaniu hustej a tvrdej suroviny.

Ako sa starať o tyčový mixér, aby vydržal čo najdlhšie?

Martin Hron, Praha: Prístroj nepreťažovať, dbať na čistotu príslušenstva aj nástavcov, nelámať kábel.

Josef Hošek, Praha: Prístroju môžeme pomôcť, keď mixujeme menšie kúsky (upravíme nožom). Je dobré používať maximálne turbo otáčky až na dokončenie mixovania. Motory týchto prístrojov nie sú vôbec chladené (sú v uzavretom puzdre), preto prehriaty prístroj už nie je dobré používať.

Luboš Suchý, Praha: Používať ho iba na to, na čo je určený. Nástavce, najmä ak sú umývané v umývačke, zbaviť zvyškov vody, inak dochádza k zaneseniu a zadretiu hriadeľa a následne ďalším problémom. Skladovať na suchom mieste.

Marian Baláž, Hodonín: Mixovať s citom a v krátkych intervaloch.

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (61 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Prihlásiť