Test kávovarov 2013

Publikované v časopise 12/2013

Za dobrou kávou sa nemusíte vybrať len do kvalitnej kaviarne. S pomocou kávovaru si môžete pripraviť tento lahodný nápoj aj v pohodlí domova alebo kancelárie. Otestovali sme 28 modelov, medzi nimi kávovary automatické, pákové aj takzvané kapsľové, ktoré sú v posledných rokoch stále populárnejšie vďaka jednoduchej obsluhe.

V texte sa dočítate výhody aj nevýhody jednotlivých typov, napríklad že kapsľové kávovary sa hodia skôr do domácnosti, pretože pokiaľ by ste ich využívali často, dosť by sa vám to predražilo. Kávovary na kapsle sú totiž obmedzené výberom kapslí od jedného výrobcu a cena jedného šálku môže vyjsť aj viac ako 0,3 Eura.

Automatický kávovar je zvyčajne výkonný prístroj, ktorý dokáže pripraviť veľké množstvo šálok kávy v krátkom čase, bez nutnosti náročnej obsluhy. Má zásobníky na vodu, na zrnká kávy, odpadný zásobník na použitú kávu, takže je pomerne nezávislý. Z pohľadu spotreby energie je v porovnaní s prístrojom na kapsle náročnejší. Bližšie výhody a nevýhody tohto typu kávovaru popisujeme v celom texte.

Pákový kávovar je prístroj, ktorý vyžaduje manuálne obsluhovanie a tiež trochu skúseností. Nečaká vás tu žiadna automatika v podobe dávkovania kávy, nastavenia množstva vody alebo času lúhovania. Všetko musíte postrážiť sami. Správny postup prípravy kávy je pritom pre jej výslednú chuť kľúčový. Viac sa dočítate v článku.


Testované výrobky - kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary (44 výrobků)
poslední aktualizace: 27.11.2014


Prihlásiť