Test rybacích prstov 2011

Publikované v časopise 11/2011

 

Radi si pochutnávate na rybacích prstoch? Ryby sú zdravé, ale... V mnohých prípadoch jete skôr strúhanku, múku, škrob a mlieko. Testovali sme pre vás 14 výrobkov. A ako dopadli?

 

Čo zistil dTest o rybacích prstoch?

Podiel rýb v rybacích prstoch: Na obale každého produktu musí byť uvedené, koľko percent rybacieho mäsa výrobok obsahuje. Pri nami testovaných výrobkoch sa podiel pohyboval od 22%do 65%. Nie všetci výrobcovia však uvádzali pravdivý údaj.  

Rybacie prsty a zdravá strava: Rybacie prsty predstavujú rybacie mäso doplnené lacnejšou surovinou a sú obalené v trojobale. Možno vám chutia, ale ak sa snažíte zdravo stravovať, mali by ste ich vynechať.

Nič pre gurmánov: Rybacie prsty nie sú práve gurmánskou pochúťkou. Navyše chýbajúce mäso v obaľovaných prstoch je nahradzované lacnými surovinami, a tak za rybacie mäso v uvedenom produkte platíte viac, ako si myslíte. Za dané peniaze si môžete kúpiť kvalitné filé.

Hodnotenie dTestu: Do hodnotenia v našom teste sme zaradili obsah rybacieho mäsa, kuchynskú prípravu, soľ,nežiaduce látky, deklarované zloženie a označenie. Výrobky sme tiež hodnotili senzoricky.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na rybacie prsty. Chcete vedieť, na čom si skutočne pochutíte a ktoré výrobky sú najlepšie? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac


Testované výrobky - rybí prsty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Rybie prsty (14 výrobků)
poslední aktualizace: 14.11.2011


Prihlásiť