Komínové digestory

Počet testovaných produktov: 49

Digestor patrí na prvý pohľad k tým najjednoduchším spotrebičom v domácnosti. Zapnete ho a on začne odťahovať vzduch. Nič viac nevie. Pri skúškach sme ale zistili, že to v skutočnosti tak jednoduché nie je. Preto nájdete v našom teste ako niekoľko spoľahlivých pracantov, tak i prepadákov.

Otestovali sme 21 komínových digestorov od známych výrobcov. Postavili sme pritom vedľa seba aj modely, ktorých cena sa pohybuje rádovo v stovkách eur, tak aj tie z najnižšej cenovej kategórie. Zaujímalo nás, ako dobre dokážu zbaviť kuchyňu mastnoty v režime odťahu do komína aj v recirkulačnom režime, kedy vzduch čistí iba výmenný uhlíkový filter. Tiež sme vyskúšali, ako si poradí s vlhkosťou pri varení a či účinne odstráni aj zápach.

Okrem samotného čistenia vzduchu sme merali aj ich hlučnosť. Tu sme zistili, že niektoré modely sú tak hlasné, že sa môžu svojimi decibelmi pokojne porovnávať s vysávačmi. Ďalej sme hodnotili ich obsluhu, v ktorej sme posudzovali napríklad ovládanie, údržbu a čistenie alebo kvalitu osvetlenia pracovnej plochy, a nakoniec aj dielenské spracovanie.

Zobraziť filter

Testy digestorov

archívne testy

Celkové hodnotenie Pre prihlásených

Značka

Cena

Zobrazené 1-16 z 49 produktů

zostupne vzostupne

Zobrazenie Zobraziť dlaždice Zobraziť riadky

Zobrazené 1-16 z 49 produktů

1 2 3 4

Prihlásiť