Databáze nebezpečných výrobků

Toys Zvukový volant na baterie

Hlásenie RAPEX 48/2019

Plastový volant se zvukovými efekty napájený dvěma AA bateriemi. Výrobek je prodávaný zabalený v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku STGR184140 (na etiketě) Nº:J9086 (na výrobku)
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Zásobník baterií nemá upevňovací šroub a může být otevřen bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní baterie. Dítě by mohlo baterie vložit do úst a být vystaveno jejich chemickému obsahu.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 62115.

Čiarový kód 5902388604021 (na etiketě)
Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností; svolání výrobku od spotřebitelů; varování spotřebitelů před riziky; stažení výrobku z trhu (distributor, prodejce).

Dátum vydania 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť