Databáze nebezpečných výrobků

Arslan zahradní stolek

Hlásenie RAPEX 36/2017

Skládací zahradní stůl s kovovou konstrukcí a dřevěnou deskou stolu, k dispozici v různých velikostech: 50x80 cm, 60x90 cm, 60x100 cm, 70x120 cm a 60x60 cm.

Kategórie Domácnosť - Nábytok
Riziko Porezanie, zranenie
Nebezpečenstvo

Kovové trubky stolu nejsou dostatečně silné a snadno se rozlomí. Navíc jsou na trubkách ostré přístupné části a okraje, které mohou uživateli při skládání nebo rozkládání stolu způsobit pořezání.

Krajina pôvodu Turecko
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje evropské normě EN 581 a EN 1730.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (dovozce).

Dátum vydania 10.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť