Databáze nebezpečných výrobků

Brütting Turistické boty

Hlásenie RAPEX 23/2010

Pánské boty, vrchní materiál je hnědý semiš, stélka a podšívka je z černé a šedé tkaniny, podrážka s profilem je z černého a šedého elastomeru, hnědé tkaničky.

Typ výrobku 211019
Kategórie Šport a turistika - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,14 (± 0,02) mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v hnědém semiši (svrchní materiál), 0,15 (± 0,02) mg/kg v černé látce stélky a 0,34 (± 0,02) mg/kg v hnědých tkaničkách.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.

Čiarový kód 4706608120100007
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.

Dátum vydania 08.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť