Databáze nebezpečných výrobků

Tchibo trekové sandály

Hlásenie RAPEX 32/2019

Trekové sandály. Vnitřní stélka vyrobená z kůže, pásky lemované měkkým neoprénem. Zapínání na suchý zip, protiskluzová podrážka.

Typ výrobku Výrobek č.: 372069 – 372073
Kategórie Odevy a obuv - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Z kůže se uvolňuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota do 20 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý a může vyvolat alergickou reakci.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo, Ďalšie: Polsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Dátum vydania 12.08.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť