Databáze nebezpečných výrobků

Eternal Ink tetovací inkoust "Lightning Yellow"

Hlásenie RAPEX 41/2015

Lahvička o objemu 30 ml se žlutým pigmentem.

Typ výrobku sériové č. 01/07/14, CI 77891 a CI 11741
Kategórie Zdravie a kozmetika - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek obsahuje aromatické aminy o-anisidin a  o-toluidin (naměřeno 19 mg/kg a 68 mg/kg). Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu a mutaci buněk a mohou ovlivnit reprodukci.

Krajina pôvodu Spojené státy americké
Rozpor s

Podle Rezoluce Rady Evropy "ResAP(2008)1 o požadavcích a kritériích pro bezpečnost tetovacích inkoustů a permanentního make-upu" nesmí tyto výrobky obsahovat tyto aromatické aminy s karcinogenními účinky, ani se tyto látky nesmějí uvolňovat z azobarviv.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Itálie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Dátum vydania 17.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť