Databáze nebezpečných výrobků

Tahací hračka "Wooden toys"

Hlásenie RAPEX 39/2017

Dřevěná hračka v podobě psa. V hračce je dvanáct různých děr v geometrických tvarech, do kterých lze vložit dřevěné kostky. Hračka také obsahuje malé dřevěné kladivo. Baleno v kartonové krabici.

Typ výrobku 130044
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Červená koule na konci šňůrky se může snadno oddělit, čímž vznikne malá část. Také dřevěné kostky představují malé části. Malé děti mohou drobné části vložit do úst a udusit se.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čiarový kód 8580091300446
Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností, varování spotřebitelů před riziky, stažení zboží z trhu, svolání od spotřebitelů (dovozce, prodejce).

Dátum vydania 29.09.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť