Databáze nebezpečných výrobků

BJ Toys světelné pásky Finger Flickers

Hlásenie RAPEX 35/2019

3 světelné pásky „Finger Flickers“, z nichž každý obsahuje tři knoflíkové baterie, v plastovém obalu s kartonovou podložkou. Výrobek byl (také) prodáván online.

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití nějakého nástroje, takže baterie zůstanou přístupné. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a mohlo by tak dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušných evropských norem EN 71-1 a EN 62115.

Čiarový kód 420901BJ
Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Dátum vydania 02.09.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť