Databáze nebezpečných výrobků

Jian Qi Šaty pro malé děti

Hlásenie RAPEX 17/2012

Šaty pro malé děti s dekorativními kamínky, zabaleny v plastovém sáčku. JM1000 má dekorativní stuhy po stranách u pasu k zavázání; JM1001 a JM1002 mají volné dekorativní stuhy provléknuté očky u pasu; JM1003 nemá žádné stuhy.

Typ výrobku Ref. JM1000/1001/1002/1003
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Udusenie, zranenie
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje nebezpečí udušení a zranění, protože dekorativní kamínky na hrudníku lze snadno oddělit a děti je mohou spolknout nebo vdechnout. U modelů se stuhami navíc hrozí zranění kvůli stuhám.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Celní úřady zakázaly dovoz.

Dátum vydania 06.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť