Databáze nebezpečných výrobků

Playtive Junior sada stavebních aut

Hlásenie RAPEX 4/2020

Sada autíček sestávající ze tří stavebních vozidel (kolový nakladač oranžová / černá, silniční válec písková / žlutá, míchačka na beton žlutá / šedá) s magnetickou spojkou a čtyř výstražných kuželů (oranžová / bílá) vyrobených z různých materiálů (dřevo, tvrdý plast, kov ).

Typ výrobku Výr. č.: 322000_1901
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Hračka obsahuje malé části (výstražné kužely), které  se mohou snadno oddělit. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.
 

Krajina pôvodu Německo
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy 71-1.

Čiarový kód 4056232664691
Krajina záchytu Ohlasujúci: Rakousko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Dátum vydania 26.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť