Databáze nebezpečných výrobků

sada šperků

Hlásenie RAPEX 13/2021

Sada obsahuje náhrdelník, prsten, náramek a pár náušnic. Výrobek byl nabízen také online, zejména prostřednictvím služby AliExpress.

Různé části sady jsou prodávány zabalené jednotlivě v sáčcích.

Typ výrobku S258944
Kategórie Ostatné - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek obsahuje nadměrné množství kadmia a olova (naměřená hodnota: až 49 % a 2,3 % hmotnostních). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle, může poškodit ledviny a kosti a může způsobit rakovinu. Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle, může způsobit vývojovou neurotoxicitu a může poškodit kojené nebo nenarozené děti. 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Francie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Dátum vydania 06.04.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť