Databáze nebezpečných výrobků

Kitchen Collection sada hraček "Coffee Set" a "Kitchen Set"

Hlásenie RAPEX 22/2016

1) Sada kuchyňského náčiní z barevného plastu v síťce s kartonovým štítkem; 2) Sada kávového náčiní z barevného plastu v blistru s kartonovým štítkem.

Typ výrobku 1) Ref. 8108 , 2) Ref. 8930
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udušení
Nebezpečenstvo

Víka kastrolu a pánve mají tvar polokoule a mohla by proto zakrýt současně nos a ústa dítěte a způsobit udušení. Držadlo víka konvice na kávu snadno praskne, čímž vzniknou malé částí, které by dítě mohlo vložit do úst a začít se dusit.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Dátum vydania 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť