Databáze nebezpečných výrobků

XBL TOYS - XIN BAO LI sada chrastítek "Baby concert"

Hlásenie RAPEX 39/2014

Sada obsahuje dvě rumbakoule a tamburínu. Rumbakoule při zatřesení chrastí. Obal a spony nejsou součástí hračky a měly by být před předáním dítěti odstraněny.

Typ výrobku ref. 890C4
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Držadla chrastítek jsou příliš dlouhá a děti by je mohly vložit do úst, kde mohou zablokovat dýchací cesty. Výrobek navíc snadno praskne a mohou se uvolnit malé části, které mohou děti spolknout nebo vdechnout.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čiarový kód 8435234919804
Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 14.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť