Databáze nebezpečných výrobků

O'right ručník na ruce "Merry Christmas"

Hlásenie RAPEX 45/2018

Hnědý ručník s třešní nahoře dodávaný v plastovém obalu a ozdobený vánočními obrázky. Forma, velikost a vzhled obalu imitují čokoládový dezert s třešní.

Typ výrobku OREE003004A
Kategórie Ostatné - Napodobeniny potravín
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Kvůli své charakteristické podobě, vzhledu, barvě a velikosti může být část výrobku považována za potravinu (třešeň). Děti mohou dát tuto část do úst, což by mohlo vést k udušení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o napodobeninách potravin.

Čiarový kód 9702071324931
Krajina záchytu Ohlasujúci: Litva
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností (dovozce).

Dátum vydania 30.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť