Databáza nebezpečných výrobkov

RODIO prsten

Hlásenie RAPEX 46/2022

Prsten ve stříbrném provedení propletený částmi zdobenými kameny s kruhem, do kterého jsou vyryty ornamenty. K výrobku je přiložen papírový štítek s identifikačními údaji.

Typ výrobku 021376, 75193101-8
Kategórie Ostatné - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek obsahuje nadměrnou koncentraci kadmia (naměřená hodnota: 72,03 % hmotnostních). Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle, může poškodit ledviny a kosti a může způsobit rakovinu.

Krajina pôvodu Čína
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čiarový kód 8584136021376
Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: zastavení prodeje, varování spotřebitelů před riziky (prodejce).

Platné od: 20/09/2022

Dátum vydania 22.11.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť