Databáze nebezpečných výrobků

Chi-Luen / HAMMY TOYS prstová barva "FINGER PAINT"

Hlásenie RAPEX 22/2017

Sada obsahuje: 4 kelímky barvy (žlutá, modrá, zelená, oranžová), houbičky a papíry. Zabaleno v blistru s kartonovým pozadím.

Typ výrobku zboží č. 44286
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečenstvo

Celkové množství aerobních mezofilních bakterií v barvě je příliš vysoké (naměřeno až 1,4x105 cfu/ml), a byly detekovány enterobacteriaceae . Protože se výrobek může dostat do kontaktu s očima, ústy nebo rukama, hrozí infekce.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čiarový kód 5998230735760
Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu (distributor).

Dátum vydania 14.06.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť