Databáza nebezpečných výrobkov

QIAOSHENG prodlužovací kabel

Hlásenie RAPEX 3/2023

Oranžový prodlužovací kabel se 3 zásuvkami, každá s uzemňovacím kontaktem. Výrobek je dlouhý 3 m, na kabelu jsou následující označení: 10-16A 220-250V /50-60 Hz.

Zabaleno v průhledném plastovém sáčku uzavřeném papírovou etiketou.

Typ výrobku 002
Kategórie Domácnosť - Elektrické zariadenia - ostatné
Riziko Požiar, úraz elektrickým prúdom
Nebezpečenstvo

Výrobek má uzemňovací kontakty na zásuvkách a zástrčce, ale nemá uzemňovací obvod a kabely nejsou k výrobku řádně připojeny. To může vést k úrazu elektrickým proudem. Kromě toho je na obalu výrobku uvedeno 10 až 16 A, ale kabeláž je příliš tenká, což způsobuje přehřívání prodlužovacího kabelu při zapojení spotřebičů s příkonem vyšším než 2 500 W.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí.

Čiarový kód 6901358903521
Krajina záchytu Ohlasujúci: Rumunsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Platné od: 30/12/2022

Dátum vydania 24.01.2023
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť