Databáze nebezpečných výrobků

plyšový pejsek na baterie

Hlásenie RAPEX 48/2019

Plyšová hračka ve tvaru pejska na baterie. Pejsek má plastové oči vydávající zelené světlo a nezávisle se pohybující a plastový čenich. Pejsek je oblečený ve vánoční vestě a čepici.

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie, zdravotné
Nebezpečenstvo

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (plastové oči a čenich). Zásobník baterií může být otevřen bez použití jakýchkoliv nástrojů, takže se zpřístupní baterie. Malé dítě by mohlo baterie vložit do úst a mohlo by dojít k podráždění gastrointestinálního traktu. Malé dítě by mohlo do úst vložit malé části a udusit se.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Čiarový kód 6920180809122
Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (distributor).

Dátum vydania 02.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť