Databáze nebezpečných výrobků

Marvel Plavecký kruh "The Amazing Spiderman"

Hlásenie RAPEX 11/2011
Modročervený nafukovací plavecký kruh o průměru 20", s obrázkem Spidermana. Zabalen v kartonové krabici.

Typ výrobku 1394161
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 31,6% hmotnosti di-isononyl ftalátu (DINP) v kruhu a 1,4% ve ventilku.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Čiarový kód 5050839416119
Krajina záchytu Ohlasujúci: Nizozemsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Dobrovolné stažení zboží z trhu.
Dátum vydania 16.03.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť