Databáze nebezpečných výrobků

Fantasy Toys Plastové panenky

Hlásenie RAPEX 45/2011

Malá panenka s příslušenstvím (hřeben, zrcadlo atd.), a sladkostmi. Obal je kartonová krabice. Na přední straně obalu nápis “Girls. FTC 50159.” Na vrchní straně nápis “FantasyToys”. Na zadní straně obalu sériové číslo a datum spotřeby 07/2015.

Typ výrobku Reference: FTC 50159, série: 07/2010
Kategórie Domácnosť - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 10% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP).

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čiarový kód 8436031754834
Krajina záchytu Ohlasujúci: Španělsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 17.11.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť