Databáza nebezpečných výrobkov

plastová panenka

Hlásenie RAPEX 46/2022

Hračka s plastovou hlavou, rukama a nohama a s měkkým vycpaným tělem oblečená do růžového a bílého oblečení. V těle hračky je umístěna tlakem aktivovaná jednotka vydávající zvuk (smích), která je napájena 3 knoflíkovými články.

Zabaleno v plastovém sáčku bez popisku.

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické, udusenie
Nebezpečenstvo

Přihrádku na baterie lze snadno otevřít/rozbít a zpřístupnit tak knoflíkové baterie. Dítě by je mohlo vložit do úst, což by mohlo způsobit udušení nebo poškození trávicího traktu dítěte.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 62115.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zamítnutí dovozu na hranicích (dovozce).

Platné od: 16/06/2022

Dátum vydania 22.11.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť