Databáze nebezpečných výrobků

Yiduozi plastová panenka "E'Laine"

Hlásenie RAPEX 45/2017

Panenka s plastovou hlavou a textilním tělem v červeném a žlutém oblečení. Balené v plastovém sáčku s kartonovým zavíráním.

Typ výrobku č.38123
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Hlava panenky obsahuje di(2-ethylhexyl) ftalát (DEHP) a di(2-butyl) ftalát (DBP) (naměřená hodnota DEHP: 27% hmotnostních, DBP: 0,31% hmotnostních). Tyto ftaláty mohou poškodit zdraví dětí a reprodukční systém.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP a DBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti.

Čiarový kód 6921505381231
Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (distributor).

Dátum vydania 14.11.2017
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť