Databáze nebezpečných výrobků

plastová hračka Happy Time

Hlásenie RAPEX 23/2019

Plastové hračky, které při zatřesení hrají, s oranžovým nebo zeleným držátkem ve tvaru kočky nebo medvěda. Hračky jsou prodávány v páru zabalené do průhledného plastového sáčku. Přibližné rozměry: 15 x 5,5 cm

Typ výrobku 2111
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Z hračky se mohou uvolňovat malé části (střípky z rozbitého vnitřního zvukového zařízení). Malé dítě by je mohlo vložit do úst a hrozí udušení.
 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1-

Krajina záchytu Ohlasujúci: Rumunsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: zákaz uvádění výrobku na trh a všech doprovodných činností (distributor).

Dátum vydania 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť