Databáza nebezpečných výrobkov

plastová houpačka

Hlásenie RAPEX 46/2021

Plastová houpačka tvořená podlouhlým vypouklým plastovým sedátkem, kterým je ve spodní části protaženo závěsné lano. Dvě závěsná lana s plastovými úchyty pro zavěšení a nastavení délky lana. Houpačka je určena k zavěšení ve dvou bodech.

Zabaleno v plastovém obalu. Uvnitř balení hračky je návod k použití v úředním jazyce ohlašující země. Na obalu je nalepen další štítek s nápisem v úředním jazyce: "plastikinės supynės, Grupa Producencka Vodar Sp.z.o.o., Lenkija".

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Zranenie
Nebezpečenstvo

Může dojít k prasknutí plastové části závěsu lana a části s otvorem pro nastavení délky lana. Dítě může spadnout a zranit se.

Krajina pôvodu Polsko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-8.

Čiarový kód 5906764720695
Číslo šarže 955481
Krajina záchytu Ohlasujúci: Litva
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Platné od: 12/11/2021

Dátum vydania 23.11.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť