Databáze nebezpečných výrobků

pískací hračka "Super Cute 11CM Squishy Brown Bear"

Hlásenie RAPEX 43/2018

Pískací medvěd: hnědá barva a vůně čokolády. Výrobek je zabalen v průhledném plastu bez označení a prodáván online (například na portálu Wish).

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Kvůli svému tvaru, barvě, vzhledu a velikosti může být výrobek považován za potravu a vnější plastové obaly jsou příliš tenké. Malé části mohou být snadno odpojeny od výrobku, což může vést k tomu, že je děti vloží do úst a udusí se. Pokud si dítě hraje s obalem, plast by mohl zakrýt ústa a nos a zablokovat dýchací cesty.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o napodobeninách potravin a směrnice o bezpečnosti hraček.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Finsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z Wish.

Povinná opatření: varování spotřebitelů před riziky.

Dátum vydania 04.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť