Databáze nebezpečných výrobků

HJP Design peněženka

Hlásenie RAPEX 7/2016

Obdélníková hnědá kožená peněženka (se zapínáním na patentku): květinový motiv vpředu s textilním pozadím barvy magenta. Uvnitř je přihrádka na mince, postranní kapsa na zip a různé přihrádky na karty.

Typ výrobku položka č. 7035; barva: cognac/orchid
Kategórie Ostatné - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje šestimocný chrom (naměřené množství: 6 mg/kg). Šestimocný chrom je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Krajina pôvodu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čiarový kód Unknown
Krajina záchytu Ohlasujúci: Německo
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 28.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť