Databáze nebezpečných výrobků

ozdobné magnety

Hlásenie RAPEX 2/2020

Magnety s nalepenou dekorací imitující potraviny ve formě různých dezertů z měkkého materiálu s ornamenty z ovoce - jahod, kiwi, pomeranče.

Kategórie Ostatné - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Díky svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti může být výrobek zaměněn s potravinou. Z výrobku se mohou snadno uvolnit malé části. To může vést především malé děti k tomu, aby malé části vložily do úst a hrozí udušení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o imitaci potravin.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Dátum vydania 12.01.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť