Databáze nebezpečných výrobků

Dil Se Organic Henna Powder

Hlásenie RAPEX 12/2019

Organická henna v prášku , 100% přírodní, bez přidaných chemických látek. Baleno v plastovém sáčku (500 g) s červenou cedulkou. 

Kategórie Zdravie a kozmetika - Kozmetika
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečenstvo

Výrobek obsahuje nadměrné množství aerobních mezofilních bakterií (naměřené hodnoty do 180 000 CFU/g) a kvasinek a plísní (naměřené hodnoty do 150 CFU/g). Při použití na poškozené kůži nebo při kontaktu s očima může přípravek způsobit infekci nebo podráždění.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čiarový kód šarže: 260116; čárový kód: 0170000205450
Krajina záchytu Ohlasujúci: Irsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Dátum vydania 14.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť