Databáze nebezpečných výrobků

Dromex ochranná maska

Hlásenie RAPEX 20/2020

Ochranná filtrační poloobličejová maska - respirátor kategorie FFP2 v souladu s EN 149. Výrobek je balen jednotlivě v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku Kategorie: FFP2 , číslo modelu: 2020
Kategórie Ostatné - Ochranné pomôcky
Riziko Zdravotné
Nebezpečenstvo

Výrobek nese označení CE, nebyl však testován a akreditován jako ochranná pomůcka podle evropských norem. V důsledku toho nemusí splňovat požadavky na ochranu zdraví a bezpečnost a v kombinaci s dalšími pomůckami nemusí poskytovat dostatečnou ochranu.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích.

Čiarový kód čárový kód: 2 200262 078580, datum expirace: 03/2022, číslo šarže: MAN 2620785
Krajina záchytu Ohlasujúci: Chorvatsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (distributor).

Dátum vydania 18.05.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť