Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Plavecký kruh

Hlásenie RAPEX 42/2011

Nafukovací kruh z PVC, fialová barva s obrázky barevné ryby. Na výrobku jsou varování v angličtině. Zabaleny v průhledném obalu se štítkem se jménem výrobce, dovozce, varováním v lotyštině, litevštině a estonštině.

Typ výrobku zboží č.: 114593
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože fialový polymerový materiál na horní straně kruhu obsahuje 0,16% hmotnosti di-n-oktylftalátu (DNOP), 26,7% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP), 0,14% hmotnosti di-isononylftalátu (DINP), a spodní část fialového polymeru obsahuje 0,30% hmotnosti di-n-oktylftalátu (DNOP), 23,6% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP), 0,42% hmotnosti di-isononylftalátu (DINP).

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čiarový kód 2011031145934
Krajina záchytu Ohlasujúci: Lotyšsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Úřady nařídily zákaz prodeje a svolání od spotřebitelů.

Dátum vydania 25.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť