Databáze nebezpečných výrobků

Neslte, Lighter Biscuit, Ginmiing a další Neobvyklézapalovače

Hlásenie RAPEX 39/2010
Neobvykle tvarované zapalovače - vyrobené z plastu, s tryskou pro doplňování. Zapalovače jsou v podobě třívrstvých oplatek - rozměry 7,6 cm / 3 cm / 14 cm, s různými nápisy - Neslte, Lighter Biscuit, Ginmiing a dalšími.

Kategórie Zdravie a kozmetika - Zapaľovače
Riziko Popálenie, požiar
Nebezpečenstvo
Výrobky představují riziko popálení a požáru, protože jsou atraktivní pro děti.
Rozpor s Produkty nejsou v souladu s rozhodnutím Komise 2006/502/EC, které zakazuje uvádět na trh zapalovače neobvyklého typu.
Čiarový kód 6 982009 08 1919
Krajina záchytu Ohlasujúci: Bulharsko, Ďalšie: Estonsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Dátum vydania 28.09.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť