Databáze nebezpečných výrobků

Nature planet maska na maškarní bál "Face Mask Elephant"

Hlásenie RAPEX 50/2018

Maska vyrobená z polymerní pěny, představující slona (šířka 28 cm). K dispozici jsou i jiné modely zvířat. Z preventivních důvodů prodejce svolává všechny masky v udaném rozsahu (sněhový tygr, zebra, žirafa, triceratops klobouk, tygr, šimpanz, leopard, lev, fialový motýl, tuleň, lemur).

Typ výrobku položka č. 05782; série č. 1686
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Popálenie
Nebezpečenstvo

Maska je vysoce hořlavá a samočinně se neuhasí v případě, že je zapálena plamenem. Pokud vzplane, může dítě utrpět popáleniny.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-2.

Čiarový kód 5708476087789
Krajina záchytu Ohlasujúci: Francie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (prodejce).

Dátum vydania 06.01.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť