Databáze nebezpečných výrobků

modelovací hmota

Hlásenie RAPEX 40/2019

Na vzduchu tuhnoucí modelovací hmota v různých barvách. Nabízená rodičům k utvoření otisků nožiček a ručiček miminka. Výrobek může sloužit i jako dětská hračka. Výrobek byl také prodáván online (například prostřednictvím eBAY).

Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: do 1777 mg/kg). Při požití nebo kontaktu s nadměrným množstvím boru může být ohroženo zdraví dětí, jelikož bor může poškodit jejich reprodukční systém.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-3.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Velká Británie
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Dátum vydania 08.10.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť