Databáze nebezpečných výrobků

Peng Sheng mobilní telefon - hračka "Hannah Montana" (VÝROBEK MŮŽE BÝT PADĚLEK)

Hlásenie RAPEX 17/2013

Dětský mobilní telefon. Kryt je z tvrdého plastu s tlačítky uvnitř, které při stlačení vydávají pípavý zvuk. Místo displeje jsou barevné nálepky. Na zadní straně je mikrofon a víko, které kryje kryt baterií. Dodáváno se dvěma knoflíkovými bateriemi typu AG 13.

Typ výrobku 8538-18A2
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože kryt baterií je přístupný a lze ho snadno otevřít. Děti tak mají přístup k bateriím, které mohou vložit do úst.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čiarový kód 206286677682
Krajina záchytu Ohlasujúci: Polsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 18.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť