Databáze nebezpečných výrobků

BAUMANN mixér na nápoje "Hand Mixer"

Hlásenie RAPEX 21/2015

Malé elektrické zařízení s černým plastovým krytem, který obsahuje všechny elektrické části. Na konci je černý síťový kabel a na druhém konci mechanické míchadlo, které se ponoří do nápoje. Dodává se zabalené v blistru.

Typ výrobku NE-22
Kategórie Domácnosť - Elektrospotrebiče
Riziko Popálenie, požiar
Nebezpečenstvo

V případě delšího použití s krátkými intervaly mezi použitím se může vinutí měniče přehřát a vznětlivé části výrobku mohou vzplanout. Proto hrozí popálení.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Čiarový kód 2569848161550
Krajina záchytu Ohlasujúci: Kypr
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 02.06.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © Občianske združenie spotrebiteľov TEST, 2012 Zodpovednosť za preklad nesie Občianske združenie spotrebiteľov TEST

Prihlásiť