Databáze nebezpečných výrobků

Matige Chlapecká obuv

Hlásenie RAPEX 21/2011

Chlapecké modré boty ve žluté kartonové krabici označenou jménem značky, číslem modelu, barvou, velikostí a čárovým kódem.  V krabici je sáček s přípravkem proti plísni s nápisy “SILICA GEL” “DO NOT EAT” “THROW AWAY”.

Typ výrobku Model:440075 velikost: 30; barva: modrá
Kategórie Deti - Oblečenie, textil a módne doplnky
Riziko Chemické
Nebezpečenstvo

Výrobek představuje chemické nebezpečí kvůli přítomnosti 0,23 mg/kg dimetylfumarátu (DMF) v obuvi a 0,3 mg/kg v sáčku uvnitř obuvi. Dimetylfumarát je látka, která je při kontaktu s kůží považována za škodlivou, dráždivou a alergenní.

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky rozhodnutí 2009/251/ES.

Čiarový kód 2304400751
Krajina záchytu Ohlasujúci: Kypr
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Dátum vydania 29.05.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť