Databáze nebezpečných výrobků

magnet na ledničku

Hlásenie RAPEX 36/2019

Magnet na lednici ve tvaru muffinu zdobeného šlehačkou a oplatkou. Vyrobený z měkkého plastu. Zabaleno v průhledném celofánu.

Typ výrobku B6-034
Kategórie Domácnosť - Dekoratívne predmety + šperky
Riziko Udusenie
Nebezpečenstvo

Díky svému charakteristickému tvaru, barvě a velikosti by výrobek mohl být zaměněn s potravinou. Malé ozdobné prvky se z výrobku mohou snadno oddělit. To by mohlo vést děti k tomu, aby je vložily do úst a hrozí udušení. 

Krajina pôvodu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o imitaci potravin.

Krajina záchytu Ohlasujúci: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (distributor).

Dátum vydania 09.09.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť