Databáze nebezpečných výrobků

Lovely Mobile Phone Hračka mobilní telefon

Hlásenie RAPEX 19/2010
Dětský plastový mobilní telefon bílé a fialové barvy se žlutou klávesnicí. Na displeji je obrázek panenky a slovo "Beautiful". Baleno v blistru s růžovým podkladem, nápisem "Lovely Mobile Phone", obrázkem panenky a dalším značením. Malá růžová a fialová taška s obrázkem panenky je součástí balení.

Typ výrobku 691-1
Kategórie Deti - Hračky a zábav. predmety
Riziko Poškodenie sluchu
Nebezpečenstvo
Výrobek představuje riziko poškození sluchu, protože hladina akustického tlaku je 101 dB, což překračuje povolenou hodnotu 80 dB.
Krajina pôvodu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček ani příslušné evropské normy EN 71.
Čiarový kód 8102647922942
Krajina záchytu Ohlasujúci: Slovensko, Ďalšie: Maďarsko
Opatrenia prijaté v ohlasujúcej krajine Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení z trhu.
Dátum vydania 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Späť do databázy nebezpečných výrobkov

Diskusia

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Pridať komentár do diskusie

Prvýkrát uverejnené v angličtine v rámci Týždenného prehľadu notifikácií RAPEX Generálnym riaditeľstvom pre zdravie a ochranu spotrebiteľa Európskej komisie na oficiálnej stránke Európskej únie "Europa" prostredníctvom Rýchleho výstražného systému EÚ pre nepotravinárske spotrebiteľské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2012 Oficiálne kontaktné miesta členských krajín a krajín EFTA-EEA poskytujú informácie v týchto týždenných prehľadoch. Podľa ustanovení Prílohy II.10 k smernici o všeobecnej bezpečnosti výrobkov (2001/95/ES) nesie zodpovednosť za informáciu notifikujúca strana. Komisia nepreberá žiadnu zodpovednosť za presnosť poskytnutých informácií. Slovenský preklad: © dTest, o.p.s., 2012 Zodpovednosť za preklad nesie dTest, o.p.s.

Prihlásiť